This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Blogi c.andrushevka, Zhytomyr
Online kääntää

Internet mainonta UBU
Sivuston tilastot


Kävijöitä viime 24 tuntiaСидір Кізін вимагає повернути Козацький хрест у Житомир

22 Syyskuuta 2012 року в Житомирі освятили Хресто-Воздвиженську церкву, що належить Московському патріархату. Торік це приміщення, в якому раніше працював Музей природи, Житомирська обласна рада віддала під храм; тоді ж почалася його реконструкція.

Після відкриття храму було виявлено, що зник хрест доби Козаччини, який стояв біля бічного входу у храм. Kuten kävi ilmi, його було вивезено за ініціативи владики Никодима, який є керівником Житомирської єпархії УПЦ МП, у с. Червоне Андрушівського району.

Житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький розповів: цей хрест було віднайдено біля Житомирського замку, поруч із фундаментом старої козацької дерев’яної Троїцької церкви. Краєзнавець висловив своє обурення щодо перевезення пам’ятки. За словами Мокрицького, ніхто не мав права вивозити хрест за межі Житомира: «Три роки тому на засіданні комісії з топоніміки Житомирської міської ради я порушував питання, щоби цей хрест забрати звідтіля і віддати для вивчення палеографам. Київський фахівець не зміг розшифрувати, але надіслав фото іноземним колегам. Поки нікому не вдалося прочитати. Ми домовилися, коли стане відомо, що там написано, урочисто встановимо хрест з табличкою, про що там мова».

У Житомирській обласній організації ВО «Vapaus» стурбовані вивезенням Козацького хреста та сподіваються, що це не є спланованою антиукраїнською акцією. Адже зовсім нещодавно чинили перешкоди громаді у відновленні ще одного хреста – на могилі Сеника та Сціборського, що на території Собору УПЦ МП в Житомирі. Тоді довелося переконувати, що це пам’ятка культурної спадщини, яка охороняється Законом.

«Звертаюся до обласного прокурора з вимогою перевірити цей факт та притягнути до відповідальності осіб, винних у зникненні хреста, змусити їх повернути пам’ятку у Житомир», – сказав Сидір Кізін.

Про цю та іншу подію можна прочитати на особистих сторінках Сидора Кізіна у соціальних мережах: http://www.facebook.com/sydir.kizin, http://vk.com/id81550561

Прес-служба Житомирської обласної організації ВО «Vapaus»
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/033238/


Internet mainonta UBU

Internet mainonta UBU
sivusto 7 Alkaen 10 perusteella 84 arvioinnit. 36 Käyttäjien arvostelut.