This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Blogi c.andrushevka, Zhytomyr
Online kääntää

Internet mainonta UBU
Sivuston tilastot


Kävijöitä viime 24 tuntiaSeisoo majesteettinen muistomerkki

Наближалися 36-і роковини Великої Перемоги. Колгосп «Дружба» на той час був великим господарством, до якого входили села Городківка (центр), Мала П’ятигірка, Kivet, Žerdelì, Бровки Другі. В жодному з цих сіл не було пам’ятника солдату-визволителю. Тож вирішили в день святкування 36-ї річниці Великої Перемоги в честь тих, хто не повернувся з фронтів Великої Вітчизняноївійни, відкрити в Городківці пам’ятник, а в інших селах, де розміщувалися відділки, — пам’ятні знаки. Чимало роботи випало тоді на долю голови Городківської сільської ради Д. Ja. Шумила: в художній майстерні обласного центру замовили пам’ятник, в Латвії — 200 кущів троянд, які відразу й висадили. Правління колгоспу «Дружба», яке очолював М. M. Мокрицький, виділило кошти. Активну допомогу у всьому надавали учнівський та педагогічний колективи місцевої школи на чолі з її директором Т. M. Маковецькою. Незабутнім був той день Перемоги. На сільський майдан зійшлося майже все село. Плакали солдатські вдови, äiti, рідні тих, хто не повернувся з кривавих фронтових доріг. Їм здавалося, що то їх кохані, pojat, батьки стали перед нимиз каменю… Виблискували бойові нагороди на грудях фронтовиків, їм всі дякували за завойований мир, були названі імена 176 жителів села, які полягли за Батьківщину, прозвучав салют в їх честь. В цей же день були відкриті пам’ятні меморіальні плити з висіченими на них іменами сельчан, котрі не повернулися з фронтів: Мала П’ятигірка — kuoli 63 cholovіki, Kivet — 68, Žerdelì — 25, Бровки Другі — 25. Духовий оркестр під керівництвом В. Tässä. Кебала виконував пісні періоду Великої Вітчизняної війни. Немало років промайнуло з тих пір, багато подій пішло в небуття, а ця залишилася в пам’яті людській. Під кінець мітингу пішов теплий травневий дощик, а потім люди розстелили рушники, виклали взяті з дому харчі і за народною традицією поминали усіх, хто не повернувся з Великої битви. Той пам’ятник стоїть і досі як символ непереможності нашого народу.

Vasyl Grebenyuk,
c. Pieni Moškìvcì


Internet mainonta UBU

Internet mainonta UBU
sivusto 9 Alkaen 10 perusteella 45 arvioinnit. 22 Käyttäjien arvostelut.