This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Blog c.andrushevka, Zjytomyr
Online vertalen

Internet reclame UBU
Statistieken van de site


Bezoekers voor de laatste 24 uurСело Павелки, Andrushivka rayon

Походження назви

Naam van het dorp is afgeleid van de naam van Pavoločì. Як свідчать стародавні документи і перекази, тоді, коли була повноводною ріка Роставиця, пливли сюди великі човни — лодії. Торгові люди везли з Києва і навіть з Візантії різний крам, а найбільше легку дорогоцінну тканину — паволоку, з якої місцеві умільці шили жіночий одяг. Вірогідно, що і назва цього містечка (а тепер села) походить від цього слова.

Historische informatie

Село Павелки відоме з 1618 van het jaar.

De eigenaar van het land, waar nu het dorp, diverse families onderweg vanuit de ketel naar Pavoločì gestuurd, aan deze mensen bewaken de weg van inbrekers en om te reizen, hadden mensen een kans om te breken in de weg. Потім тут утворився хутір Паволоцький, який з роками розрісся в село, яке назвали Павелками.

In het 1683 році село згадувалось в акті (в списках) «пустих сіл», які належали містечкам Паволочі і Котельні. Дослівно цей запис виглядає так: «Miasto Grodek, wies Serdelow, wies Pawelki — te wszystkie puste.» — Містечко Гродек (Халаїмгородок-Городківка), село Жерделі, село Павелки — пусті. Uiteraard, що спустошено ці села були внаслідок війни під проводом Б.Хмельницького, набігів татар, так званий «чорний шлях» яких проходив дещо південніше від цих сіл — в сучасній Вінницькій області та війни між Польщею та Московією за територію України. А тому повторне заселення цих територій почалось вже на початку 1700-х років, коли уряд Речі Посполитої почав заохочувати переселення на спустошені і необроблювані землі.

На захід від села, під лісом, на території так званого пісовиська (місце, де добувався пісок) в 1980-х роках було знайдено знаряддя праці кам’яного віку (повністю готовий кам’яний молоток з отвором і не до кінця оброблений кам’яний молоток, отвір в якому тільки почали робити). Принаймні, ще в 1980-х роках ці речі зберігались в кабінеті історії місцевої школи.

Op 1886 рік в колишньому власницькому селі Андрушівської волості Житомирського повіту Волинської губернії, мешкало 454 persoon, Er waren 67 дворових господарства, існували православна церква й постоялий будинок.

Volgens de volkstelling van 1897 , het aantal inwoners gestegen tot 1194 personen (578 mannelijke en 616 -vrouwen), waarvan 1095 -het orthodoxe geloof.

Місцева дерев’яна церква Пресвятої Богородиці, побудована в 1874 році на кошти прихожан, зруйнована у 1936 jaar(розібрана на фрагменти — деревина роздана на потреби селян). In het 1863 році в селі було 103 двори і проживало в них 824 bewoners.

Землі належали Терещенку. В селі він побудував будинок, в якому жив економ (потім в цьому будинку була школа і дитсадок), будинок занедбаний з 1989 року та розібраний до 2008 van het jaar. In 2001 році в Павелках проживало 622 bewoners, van hen 261 чоловік і 361 vrouw.

Радянська влада в селі встановлена в січні 1918 van het jaar, en in 1923 році селяни сіл Павелок, Гарапівки і Миньківець організували сільськогосподарське товариство.

Під час Другої світової війни 322 жителі села брали участь у боротьбі з фашистськими загарбниками, van hen 122 загинули. Більшість з них загинула в одному бою на Вінничині у 1943 jaar, (так звана «чорна піхота», мобілізована з числа звільнених від окупації та не озброєна) поховані в братській могилі.


Internet reclame UBU

Internet reclame UBU
website 10 Van 10 op basis van 60 evaluaties. 30 gebruiker reviews.