Blogg c.andrushevka, Zjytomyr
Online oversett

Internett annonsering UBU
Statistikk på nettstedet


Besøkende siste 24 timerKoble Internett s. gamle kjeler, Andrushivka rayon, Zjytomyr regionen

Тарифи на підключення Інтернет Стара Котельня

100 грн/щомісяця
Швидкість 2 Мбіт/с
Підключення 150 UAH

Для підключення Інтернет в с.Стара Котельня, Andrushivka rayon, Житомирська область звертайтесь за телефонами:

(095) 294 2020 (Vodafone/МТС)
(067) 550 2020 (Київстар)
(073) 550 2020 (Lifecell)

Gamle kjelen (у минуломуКотельнич, Котельниця, Котельня) — село в Україні, в Андрушівському районі Житомирської області. Населення становить 1309 personer.

Історичні відомості

На території сучасного села люди жили ще в ІІ-VІ ст. н. е., про що свідчать виявлені залишки поселення черняхівської культури. Поблизу села й досі збереглися рештки великого давньоруського могильника, в якому розкопано п’ять курганів.

Котельня належить до числа найдавніших населених пунктів України. Під назвами Котельний, Котельниця, Котельня місто дев’ять разів згадується у літописах 1143-1169 år. У Київському літописі під 1143 p. описана велика буря, від якої постраждав град Котельнич: «У той же рік була така велика буря, som gtr ikke var aldri. Rundt roznesla Kotelnicì byer og hus, og eiendom, og barns, og brød med låver. А спроста сказати — наче рать узяла і не зосталося в коморах нічого. А деякі знаходили лати в болоті, занесені бурею». Котельниця згадується в літописі і в 1147 år, як володіння київського князя Святослава Володимировича. 1159 року згадується Котельниця в зв’язку з грабунком половців, 1162 року Котельниця згадується як місце, der koblet til mars tropper Galitsky Prince Mstislav og Kiev Rurik Rostislavitsj.

Котельня також згадується у «Літописі Павла Граб’янки»: av året 1660 … Мова йде про бої польського війська в союзі з татарами проти козацьких військ під проводом Юрія Хмельницького і російських військ під командуванням Шереметьєва в районі Чуднова і Слободищ: «А ще за кілька тижнів і хліб вийшов (у війська Шереметьєва), оскільки він, виходячи з Котельні, наказав знищити усі кінські та людські запаси, собі на шкоду». Є згадка про Котельню і в «Літописі Самійла Величка». «1655 рік, татари почали пустошити Поділля. Så, запобігаючи цьому лиху, Хмельницький зараз-таки направив доброго вояка, браславського полковника Богуна з десятьма тисячами свіжого доброго козацького війська проти татарських загонів, що пороз’їжджалися по Україні збирати ясир… Ці загони поверталися поодинці зі своїми здобичами й користями від Чуднова, Котельні, Кодні, Корнина та інших дальших тамтешніх місць … Вони несподівано потрапили в Богунові сіті».

Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Котелянської волості Житомирського повіту Волинської губернії мешкало 1332 особи, налічувалось 188 дворових господарств, існували 2 православні церкви, костел, католицька каплиця, синагога, єврейський молитовний будинок, школа, 2 постоялих будинки, торговельна лазня, лавка, 2 водяних і вітряний млини, миловарний і шкіряний заводи. Ved 20 верст — скипидарний завод.

За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 3183 personer (1559 чоловічої статі та 1624 — жіночої), з яких 1567 — православної віри, 1343 — іудейської.


Internett annonsering UBU

Internett annonsering UBU
nettsted 10 fra 10 basert på den 80 ocenok. 37 brukeranmeldelser.